Poslání

 

Poslání YMCA Ostrava-Poruba

 

„Usilujeme o naplnění potřeb dospívající mládeže způsobem, který podporuje všestranný rozvoj jejich osobnosti a inspiruje je k plnohodnotnému životu.“


lidé tvoří síť, která je spojuje i neseYMCA je společenství, sdružující ke službě křesťany všeho vyznání. Platí v něm zároveň zásada otevřeného členství, které je otevřeno pro lidi bez ohledu na jejich víru, věk, pohlaví, rasu a sociální původ.
YMCA OP se hlásí k historickému poslání YMCA vyjádřené v dokumentech Pařížská báze a blíže specifikované v tzv. Kampalských principech a tedy ke svým křesťanským kořenům i směřování.

 

 

Cíle YMCA Ostrava-Poruba

 

  • Poskytovat příležitosti pro pozitivní uplatnění energie a tvořivosti dospívající mládeže, pro rozvoj jejích společensky uplatnitelných dovedností.
  • Vytvářet a upevňovat mezi mladými lidmi prostředí, kde jsou všichni bez rozdílu přijímáni a mohou se cítit svobodně a bezpečně.
  • Vzdělávat, informovat lidi, předkládat jim výzvy, a tak zvyšovat jejich schopnost učinit co nejlepší rozhodnutí o svém životě a zvětšit svoje přispění širší společnosti.
  • Poskytovat dostupné příležitosti pro zahraniční kontakty a spolupráci, rozvíjet jazykové schopnosti účastníků bilinguálních aktivit
  • Rozvojem nízkoprahových aktivit v zatížených městských lokalitách přispívat k včasné prevenci sociálně-patologického chování dospívající mládeže
  • Investovat do neustálého rozvoje naší mládeže, dobrovolníků a vedoucích.

 

 

Hodnoty YMCA Ostrava-Poruba

 

dívka, v rukou s nápisem otevřené možnosti

  • YMCA Ostrava Poruba se hlásí ke křesťanství a jeho hodnotám a vnímá jej jako východisko své práce. Její dobrovolníci jsou převážně křesťané, je ovšem sdružení necírkevní a nedenominační. Spolupracuje jak s křesťanskými tak nekřesťanskými organizacemi a je přístupna všem, bez rozdílu vyznání.
  • Věříme, že křesťanství není nudné a proto i naše aktivity, ve kterých se s ním mají dospívající seznámit musí být zajímavé, zábavné a unikátní.
  • Aktivity jsou pouze prostředkem dosažení cíle nikoli cílem samotným.

 

 AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,