Tensing

 

  Tensing (dále jen TS) je amatérská umělecká skupina mládeže ve věku 13 až 19 let, jejíž těžiště spočívá v moderním rock-gospelovém pěveckém sboru, ale zahrnuje též taneční, hudební a divadelní skupinu. Je vedena „TS výborem", v kterém se na rozhodování o činnosti a plánech sboru bezprostředně podílejí kromě vedoucích sboru také zvolení zástupci teenagerů. Je nejstarší a největší aktivitou YMCA OP.

 

záběry z koncertů tensingu ostrava


V současnosti fungují na území města Ostravy dva tyto sbory (TS Poruba a TS centrum), do jejichž činnosti je zapojeno celkem asi 70 pravidelných účastníků a 9 vedoucích- dobrovolníků. Zkoušky probíhají jednou týdně, ale celoroční náplň zahrnuje také celodenní a víkendové pobyty, tematické workshopy, účast na festivalech mimo Ostravu apod. Koncertní vystoupení pro veřejnost, školy i jiné instituce jak u nás tak i v zahraničí jsou pravidelnou součástí života našich sborů. Mezi naše nejdůležitější koncerty patřilo např. účinkování na Festivalu v ulicích při Colours of Ostrava, ... a samozřejmě množství koncertů na našich turné v Anglii (2x), Skotsku, Norsku (3x), Lotyšsku, Ukrajině, Slovensku.

TS ale není klasickým pěveckým sborem. Zpěv a hudba jsou tu spíše prostředníky k navázání trvalých kontaktů a vztahů s dospívajícími, k vytvoření fungující sociální sítě. TS se tak stává přitažlivým pro každého, bez ohledu na hudební vlohy. Každý tu nakonec najde oblast uplatnění, často i objeví nadání a schopnosti dříve nepoznané.

Cílem aktivity je poskytnout rovné příležitosti pro uplatnění energie a tvořivosti dospívající mládeže v našem městě, pro rozvoj jejich tvůrčích, ale i společensky obecně uplatnitelných dovedností (komunikace, práce v týmu, vedení týmu, rozhodování, plánování...), v prostředí, kde se cítí svobodně a bezpečně. Dostupnost z hlediska finančního je dalším z podstatných rysů této naší práce.

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,