Právo pro každý den

 

Od r. 2010 realizuje YMCA OP projekt "Právo pro každý den“. Jedná se o interaktivní probační a vzdělávací program zaměřený na práci s mladými lidmi, kteří se dostali do méně závažných střetů se zákonem. Přínosem projektu je snižování rizikového chování a recidivy klientů, zvýšení jejich sociálních kompetencí a právního povědomí a usnadnění jejich opětovného zařazení do společnosti po předchozím střetu se zákonem.


logo projektuProbíhá zatím 1x ročně vždy po šest týdnů v Centru mládeže YMCA OP v Porubě. Jeho účastníky jsou klienti Probační a mediační služby v Ostravě-mladiství pachatelé méně závažné trestné činnosti z Ostravy či blízkého okolí ve věku 15 až 18 let (výjimečně také starší, max. však do 21 let). Kapacita programu je 12 osob.

Program využívá metodiku neziskové organizace Partners Czech, a odborné lektory speciálně vyškolené v této metodice v rámci projektu financovaném z ESF a rozpočtu ČR. Interaktivní lekce vedou účastníky k osvojení si základu vybraných okruhů práva a také přestupkový zákon a obecná témata právního systému společnosti. To vše takovým způsobem, aby účastníci nejen znali svá práva, ale aby také respektovali práva druhých a naučili se přijmout odpovědnost za své jednání. Program je interaktivní, zapojuje tedy všechny klienty v aktivních nácvicích a diskuzích k probíraným tématům. Metodami výuky jsou např. brainstorming, hraní modelových situací, mediace atd.


Cílem projektu je posílit konkrétní právní znalosti a dovednosti účastníků vztahující se k řešení situací běžného života (z oblasti občanského, trestního, pracovního a rodinného práva), zvýšit jejich odpovědnost za své chování a ovlivnit pozitivní postoje, zvýšit respekt k právům ostatních lidí, což jsou prvky prevence opakování trestné činnosti, zvýšit sociální kompetence těchto mladých lidí, aby dokázali samostatně řešit náročné životní situace.

 
AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,