Kluby mládeže

 

Náplní těchto klubů pro dospívající je neformální různorodá organizovaná zábava, jako hry ve městě, v tělocvičně, filmové večery, anglický klub, psychohry, sport, výlety, tvůrčí činnosti atd. Součástí této aktivity bývají zamyšlení nebo moderované diskuze na témata, vztahující se k náplni aktivity. Ty probíhají pod vedením dospělého vedoucího, který si na daný námět připraví informace a zpracuje ucelený přehled, na jehož základě mohou účastníci diskuzi rozvinout.

Názvy klubů se během let měnily-byly to například Jufík, Smajlík, Grilling apod. V současnosti provozujeme klub pro dospívající z několika městských obvodů pod názvem Be Together (Spolu) neboli "BT".
Aktivita se koná 1x měsíčně za účasti 10 až 20 teenagerů buď v Centru mládeže YMCA OP, nebo jinde v Ostravě a okolí podle náplně.

 

čtyři ukázky činnosti klubů - lanové centrum, diskuze, smějící se teenageři

 

Cílem a přínosem klubů mládeže je vytvářet a upevňovat mezi dospívajícími bezpečné prostředí přátelství, porozumění a vzájemného respektu, ve kterém je možné bez obav hledat a formulovat vlastní názor, naslouchat názorům druhých, učit se je respektovat, hledat porozumění a společnou cestu uprostřed názorových rozdílů. V neposlední řadě též zažít legraci a odreagování.

 
AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,