Festival Youth for You(th)

 

logo festivalu, vystopení kapey, divadelní představení, smějící se organizátorkyFestival “Mladých pro mladé” Youth for You(th) neboli zkráceně Y4Y, je jednodenní akce vytvářející prostor pro profesionální ale dostupnou prezentaci hudebních, výtvarných, tanečních, divadelních, filmových a dalších tvůrčích počinů mládeže do 23 let z Ostravy a okolí. Výjímečností festivalu je skutečnost, že je zároveň mladými doborvolníky pod vedením dospělých mentorů celý organizován a relizován. Minulé ročníky  se konaly např. v klubech Boomerang, Templ, music clubu Garage Martinov, v areálu Hlubina v oblasti dolních Vítkovic a naposledy v multikulturním centru Cooltour na Černé louce.


Za pořádání festivalu v r. 2009 byla našemu mladému dobrovolníkovi - vedoucímu organizačního týmu mládeže Pavlu Vittovi uděleno zvláštní ocenění ÚMOb Ostrava Jih.

Cílem projektu je vytvořit:

  • Prostor, kde mladí lidé mají možnost předvést své umělecké počiny - Chceme tak pro jednotlivce, organizované i neorganizované skupiny mladých lidí v Ostravě vytvořit prostor, kde by se mohli vyjádřit, kde by měli možnost vystoupit na veřejnosti, předvést svůj talent a pilně nacvičené dovednosti a navzájem sdílet své zkušenosti.
  • Prostor, kde se mladí lidé naučí něco nového - Neoddělitelnou součástí festivalu jsou různé workshopy a semináře, které mládeži umožní nejen vyzkoušet si něco nového a objevit skryté nadání a schopnosti, ale také jim poskytnou určité „know-how“ do praktického života. Klasickou festivalovou nabídku rozšíříme i o semináře týkající se např. vyplňování různých formulářů, protidrogové poradenství, hledání práce, zdravý životní styl, atd.
  • Prostor pro mladé lidi zorganizovat si vlastní festival -Zamýšleným počtem účastníků je 1000 návštěvníků, kolem 200 účinkujících a 40 organizátorů z řad ostravských teenagerů, kteří budou pod vedením zkušených profesionálů z jednotlivých oborů.
  • Prostor pro setkání generací- Cílem festivalu je upozornit na pozitivní atributy kultury dnešní mládeže a ukázat širší veřejnosti, že mladí lidé mohou přispívat celé společnosti a používat svou energii a schopnosti k vytváření pozitivních hodnot. Tedy nejen festival „mladých pro mladé“, ale i festival „mladých pro tebe“ – dospělého, který se zajímá o to, jaká je dnešní kultura mládeže.

 Přibližně od začátku září najdete nové informace k atuálnímu ročníku na stránkách www.youth4youth.wz.cz

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,