Centrum mládeže

 

Centrum Mládeže YMCA OP (dále jen CM) je denním centrem domácího typu pro dospívající mládež. Funguje jako prostor, ve kterém je soustředěna velká část našich aktivit, a zároveň jako provozní a organizační základna naší práce. Probíhají zde mj. naše klubová setkání, zkoušky kapel, setkání s rodiči, školení, teenageři zde pořádají vlastní setkání, nebo se zde jinak neorganizovaně baví. Od r.2010 v Centru probíhá také setkání mladých klientů v programu "Právo pro každý den", který je naší organizací realizován ve spolupráci s Probační a mediační službou v Ostravě a organizací Partners Czech.

 

záběry z aktivit teenagerů v centru mládeže ymca

 

CM se nachází v Ostravě Porubě ve vedlejší budově Obchodní akademie (bývalá MŠ na ul. Polská). Zde máme k dispozici 3 místnosti („Obývák", Zkušebna, Kancelář-počítačová místnost-sklad) včetně sociálního zázemí.  Svým zařízením odpovídá vkusu a potřebám současné mládeže, která se ostatně velkou měrou sama podílí na jeho podobě. V r. 2008 jsme po nepříjemných zkušenostech investovali do bezpečnostního vybavení Centra i do jeho malé rekonstrukce a proměny.

Centrum je otevřeno pravidelně od středu do pátku od 16 do 21 hodin a nepravidelně nebo po domluvě i v ostatní dny.  Často se stává, že je centrum plně využito více než 5 dnů v týdnu, včetně víkendů.

CÍLEM provozování Centra mládeže je poskytovat dospívajícím stabilní prostor „pro pobytí", kde vládne domácí a zároveň tvůrčí atmosféra, kde se může setkávat a bavit a kde je jí nabízena činnost, která ji zajímá a pro kterou se dokáže nadchnout a dlouhodobě se jí věnovat.  Je zázemím pro práci YMCA OP a pro její a programy v tomto městském obvodu.

 

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.09.2016

Mládeži přístupno! Letos festival YOUTH4YOUTH rozproudí ostravskou náplavku!

Nové zážitky, atmosféra, lidé, hudba, příběhy. YOUTH4YOUTH je po roce zase zpět! Jedinečný festival je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především zažít neopakovatelnou atmosféru! Na tento nabitý festival můžete zavítat již 15. října, a to rovnou do třech klubů.

 

03.12.2014

Proběhl 7. ročník festivalu Youth4You(th)

Poslední říjnovou sobotu se v multižánrovém centru Cooltour a sousedním klubu Marley na Černé Louce uskutečnil již sedmý ročník multižánrového festivalu Youth4Youth. Tiskovou zprávu z akce najdete v sekci Dokumenty. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava. 

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,